O SHE

Celodenní setkání nad tématy, která zajímají (nejen) ženy napříč generacemi.

Přinášíme vám příběhy osobností, které se více či méně dotýkají našeho každodenního života a které nás mohou motivovat a obohatit. Cílem tohoto celodenního neformálního setkání je především možnost sdílení zkušeností, navázání nových přátelstvích ale třeba i o nových kontaktů a následné spolupráce. A funguje to. Předchozí 3 ročníky jsou toho důkazem.

Šest inspirativních životních příběhů, šest různých cest. Tak to všechno začalo. Ale zajímavých příběhů je tolik, že je opravdu těžké vybrat pouze šest. Proto 4. ročník zřejmě nebude jen o šesti tématech …

Těšíme se v sobotu 8. února 2020 v Hostivici.

Celým dnem bude provázet moderátorka Monika Valentová.

Osobnosti

Michaela Duffková – Zápisník alkoholičky

Michaela je sedmadvacetiletá autorka blogu Zápisník alkoholičky, za který nedávno převzala ocenění Magnesia Blog roku v rámci udělování cen Magnesia Litera. Na svém blogu popisuje svůj boj se závislostí, léčbu a poléčebný návrat do běžného života. V lednu 2020 vyjde stejnojmenná kniha. Nyní pracuje na otevření Centra prevence a léčby závislosti na alkoholu Alkos z.s., který bude kromě léčby a preventivních programů fungovat také jako komunitní centrum např. pro maminky na rodičovské dovolené a seniory, protože tyto skupiny jsou závislostí výrazně ohroženy. Dále se zaměřuje na přednášky, besedy a diskuze pro širokou veřejnost, ale především pro žáky a studenty základních a středních škol. Na tvorbě programů pro školy spolupracovala mimo jiné s Klinikou adiktologie.

Juliana Fischerová – Maškrtnica

Juliana se narodila v Praze, ale slovenským rodičům (proto přezdívka Maškrtnica – někdo, kdo rád mlsá, maškrtí).
Jelikož tenhle výraz v češtině moc nefunguje a Juliana ráda píše, psala a chtěla psát o jídle, volba byla jasná.
Nejdříve psala o jídle pro tehdejší recenzní server scuk, později založila blog pod vlastní doménou Maškrtnica.cz a protože chtěla, aby byl nějak konkrétní, rozhodla se dokumentovat cestu chleba a kvasu. V tu dobu kromě diskuzních fór a některých alternativních serverů nebylo k tomuto tématu mnoho zdrojů.
S kolegy založila pekařskou mapu kvasu PečemPecen, v Čechách a na Slovensku se začal kvas šířit po domácnostech jako virus a sousloví “kváskový chleba” už mělo o dost jasnější a chutnější obrysy než předtím. Později pekla tolik, že to skončilo to pozicí pekařky a cukrářky v tehdejší Maso a Kobliha Paula Daye. Po čase odešla na delší dovolenou a stáž do USA.
Aktuálně vede kurzy pečení, konzultuje a radí v menších provozech, které mají zájem péct, píšu blog, pro PečemPecen vytváří se spoluzakladatelem Cuketka.cz videa, pravidelně hostuje na Dvojce a připravuje rozhovorový seriál o všem možném z oblasti jídla na Radiu Wave.

Michal a David Vaníčkovi - Dva tátové

Michal a David jsou registrovaní partneři a tátové dvojčat Adélky a Marušky, které porodila náhradní matka v USA. Vaníčkovi začali svůj příběh sdílet veřejně, začalo to rozhovorem s Lucií Výbornou v Radiožurnálu a pokračovalo aktivitami na Instagramu, kde je sleduje přes 100 tisíc lidí a Youtube, kde mají bezmála padesátitisícovou základnu sledujících. Jejich hlavní motivací bylo dodání odvahy dalším takovým párům, aby se nebáli založit rodinu. Dva tátové jsou Objev v roku anketě Czech social awards 2018, vítězové ankety Tatablog roku 2019 a také Mediální počin roku oceněný Platformou pro rovnoprávnost PROUD.

Martina Ptáčková – Princezna bojovnice

Martina je sedminásobnou mistryní světa v bojových sportech. Jako jediná Češka vyhrála titul mistryně světa v hand to hand combat, což cvičí speciální jednotky a ozbrojené složky. Za minulý rok byla oceněna mezi 24 nejvýraznějších osobností roku, stala se Sportovcem roku, byla oceněna časopisem Forbes a zařadila se mezi mimořádné ženy roku. Trénuje v NATO V Bruselu. Vystupuje a trénuje na protiteroristických cvičeních. Navrhuje šperky, předvádí šaty. Pořádá různé charitativní projekty. Jako jediná Evropanka získala černý pásek v disciplíně speciálních jednotek – hand to hand combat.

Je i úspěšnou trenérkou a studentkou Mezinárodních vztahů.

Irena Kubicová – Miřte na Měsíc, i když ho minete, přistanete mezi hvězdami

Irena je učitelka jógy, majitelka eko penzionu Bohemian Cottage, autorka projektu Prolínání Světů.

Irena o sobě: žiji v krajině národního parku České Švýcarsko, ve šluknovském výběžku, který je jedním z nejchudších regionů v České republice. Z jednoho úhlu pohledu. A z toho druhého? Je to místo mnoha možností a příležitostí. Baví mě. Věřím, že to, jak žijeme, se denně odráží v našich myšlenkách, pocitech a na našem zdraví. Chytneme-li ten správný rytmus, odvahu a nebojíme-li se rozlišnosti, pak se dějí v životě zázraky. Zázraky všedního dne.

Michaela Weissová – Slunečný život

Michaela je výživová poradkyně. Zaměřuje se především na léčbu potravinami a bylinkami. 

Je lektorkou jógy, autorkou webu o zdraví Slunečný život a zakladatelkou ekologické organizace Home for Trees, která chrání a sází lesy.

Partneři SHE 2020

MKSH
Suchej únor
SDP_rgb
mocer logo
Logo Sonnentor
Pfanner Logo
Bali secret
KORUNNI_základní logo
DENTIMEDSHOP
Dana Kriso logo
logo-spolek-ichtyoza
Orifarm Supply
Country life
kudyznudy_logo
DM Logo
Lazebnictví_logo
Omorfia logo
Sport hotel Břve