SHE_2019_cover

O konferenci SHE 2019

Milé dámy, slečny, ženy, maminky a babičky,

i 3. ročník ženského happeningu bude o ženách, inspirativních bytostech, o sdílení zkušeností nás všech, o detailech, které nás dovedly tam, kde se právě nyní nacházíme.

Naše pozvání tentokrát přijaly:

MUDr. Irena Závadová – vedoucí lékařka domácího hospice Cesta domů

Martina Klejnová – zdravotní sestra v Ústavu hematologie a krevní transfuze v Praze

Lenka Václavíková – psychoterapeutka

Aneta Adamčíková – zakladatelka přírodní ručně vyráběné kosmetiky Biorythme

Veronika Nováčková – ředitelka neziskové organizace Bezobalu

Tereza Schillerová – autorka blogu Deník raka

Již tradičně přijala naše pozvání Radka Rosická, výtěžek z dortů, které napeče, poputuje tentokrát domácímu hospicu Cesta domů.

Ani tentokrát nebude chybět bohatý doprovodný program. Na jeho obsahu intenzivně pracujeme. Sledujte náš web nebo FB profil.

Letos máte nově možnost zakoupit vstupenky i na jednotlivé přednášky – viz registrace.

Těšíme se na vás 23. března 2019 v Hostivici.

Michaela Waldhauserová, Kristina Černá
pořadatelky konference

Monika Valentová

Konferencí Vás bude provázet moderátorka a novinářka Monika Valentová.

OSOBNOSTI 2019

Katy Yaksha

Katy Yaksha
Autorka inspirativní a motivační literatury. Zastánkyně pozitivního myšlení, velký fanoušek yogy a dalších aktivit probouzejících tělo a mysl. Od mala cítila potřebu inspirovat druhé k tomu, aby poslouchali své srdce, brali život s lehkostí a nezvážněli ani v dospělosti a přála si tuto přirozenost proměnit ve své „zaměstnání“. Vyzkoušela několik profesí, ke kterým ji vedl hlas srdce. V roce 2004 založila bez jakýchkoliv zkušeností módní značku, která se během několika let stala velmi populární. V roce 2016 opustila dosavadní činnosti, aby se mohla naplno věnovat psaní a vydala knihu Můžeš vše, co chceš, kterou zavedená nakladatelství neměla zájem publikovat. Kniha se stala bestsellerem a pomohla už mnoha lidem vrátit radost do každodenního života. Do dnes vydala další 4 knihy, všechny s cílem inspirovat ke šťastnému životu. Narodila se v České republice a od mala snila o životě u moře. Od roku 2000 žije převážně v zahraničí, momentálně na ostrově Ischia.

www.katyyaksha.com

Irena Závadová

MUDr. Irena Závadová
Vedoucí lékařka domácího hospice Cesta domů, kde pracuje od roku 2009. Věnuje se paliativní péči o nevyléčitelně nemocné a umírající dospělé i dětské pacienty. Pravidelně také přednáší a věnuje se výuce mediků i lékařů. Spolu s celou Cestou domů se tak snaží kultivovat povědomost o tom, co konec života přináší, jak lze pomáhat a podporovat nemocné i jejich nejbližší a překonávat tak společenská tabu, která závěr života, smrt a umírání v dnešní společnosti představují.

Martina Klejnová

Martina Klejnová
Zdravotní sestra v Ústavu hematologie a krevní transfuze v Praze. Dva roky je součástí paliativního týmu ÚHKT a věnuje pacientům u kterých byla ukončena kurativní léčba. Věří, že díky změně přístupu mohou pacienti čas, který mají před sebou, žít jinak – s rodinou a tam kde chtějí.

Martina: „Paliativní medicína pro mě znamená cestu, která je občas rovná, občas klikatá, cestu, která vám umožní podívat se na vrcholky hor, ale dá vám pocítit i hloubku těch nejhlubších propastí. Je to čas, který dává životu smysl a který my – zdravotníci, můžeme nesmírně ovlivnit. V uplynulém půlroce jsem pochopila, jak moc se ještě musím učit, jak důležité je odhodit předsudky a hodnocení, ale i to, jak cenné ty předchozí roky byly. Paliativní medicína bude pro mne vždy o čase, který má zvláštní hodnotu, o statečnosti pacientů na konci cesty, ale i neutichající snaze pochopit.“

PhDr. Lenka Václavíková, Ph. D.
Psychoterapeutka, koučka a facilitátorka. Její zkušenosti v oblasti psychoterapie sahají do několika klíčových oblastí lidského života.

Věnuje se lidem, kteří se ocitají v přelomových momentech svého života a vnímají tyto momenty jako důležité katarze pro rozvoj vlastní osobnosti.
Dále dětem, které se ocitly v těžkých životních situacích, obětem domácího násilí, a také lidem s psychosomatickými potížemi.
Mediaci považuje za prostředek vedoucí k domluvě a vzájemnému porozumění, a dle ní se dá využít na různých životních rozcestích.

Vystudovala Univerzitu Karlovu v oborech sociologie a posléze psychologie. Má za sebou i významnou výzkumnou zahraniční zkušenost. Neváhala v perfektně nastartované kariéře změnit svůj směr a dnes patří k vyhledávaným profesionálkám právě se zaměřením na psychologii.

Aneta Adamčíková

Aneta Adamčíková
Chemička a zakladatelka značky Biorythme.

Biorythme je  přírodní, ručně vyráběná a pravdivá kosmetika z České republiky. Značku založila chemička, která se celý život zajímala o to, jak by šlo vyrábět kvalitní, vegetariánskou kosmetiku bez skrytých nebezpečných látek. Příběh Biorythme začal před mnoha lety deodoranty, které jsou mezi milovníky přírodní kosmetiky známé tím, že většinou nefungují. Stejný pocit měla i Anet, která Biorythme založila, a tak více jak 7 let vyvíjela svůj dokonalý, přírodní deodorant, který by opravdu fungoval celý den. Netušila, že ho bude jednou nabízet i někomu jinému než kamarádům a že se stane základem její vlastní značky kosmetiky.

Veronika Nováčková

Veronika Nováčková
Ředitelka neziskové organizace Bezobalu. Nadšení z minimalismu, zero waste přístupu a bezobalového života se snaží přenášet nejen na svou rodinu, ale i na všechny členy svého týmu.

Veronika: „Změna je život. S narozením dětí to platí dvojnásob. Do popředí se dostávají hodnoty, které byly do té doby spíše upozaděné. Hledání smysluplného přesahu mých dalších kroků bylo jen jasným vyústěním. Přirozené prožívání mateřství mne nakonec dovedlo k podobně přirozené myšlence, kterou byla podpora vzniku iniciativy, jež si kladla za cíl prosadit v Česku bezobalové nakupování.

Mám radost, že se nám myšlenku zero waste daří šířit mezi veřejnost. Mám radost, že moje děti rozumí tomu, co dělám a proč to dělám.

Tereza Schillerová

Tereza Schillerová
Autorka blogu Deník raka, kde se rozhodla sdílet své pocity z období nemoci a po ní (Tereze v roce 2015 diagnostikovali rakovinu mízních uzlin). Tato část vyprávění vyšla knižně na jaře roku 2017. Její blog byl v roce 2016 nominován do Ankety blogerka roku v kategorii Life. Dostala se až do finále. 7. listopadu 2018 druhý díl knihy Deník raka pokřtil Jaroslav Dušek.

Je maminkou desetiletého syna. Miluje cestování, dobré jídlo a své přátele. Důležité je pro ni nebát se plnit sny a užívat si okamžiky. Proto ty jsou to jediné, co nám skutečně patří.

PARTNEŘI 2019